MA-1 Datori vēsture

Uzņēmuma vēsture MA-1 uzsāka savu darbību 1992. gada rudenī kā programmatūras izstrādātājs Latvijas tirgum. Mēs bijām kā vieni no pirmajiem, kas piedāvāja tieši plaša patēriņa datorprogrammas.

Teksta redaktors "BurtNieks" bija pirmā Latvijā visplašāk pārdotā vietējā ražojuma datorprogramma deviņdesmito gadu sākumā.

Lai arī laiks ir mainījis uzņēmuma galveno darbības virzienu nemainīgas ir palikušas atvērtības, draudzīguma un kvalitātes prasības.

Svarīgāko notikumu saraksts

Gads Notikums
2010 MA-1 Datori izveido loģistikas sistēmu, kas nodrošina preču piegādi klientiem no vairāk kā 20 Latvijas un lielākajām,Eiropas vairumtirdzniecības noliktavām precīzi noteiktajos laikos. Kopējais piedāvāto preču skaits 2010. gada rudenī,pārsniedz 150 000 nomenklatūras vienību.
2010 MA-1 Datori uzsāk 2010. gadu kā viena no retajām Latvijas IT preču tirdzniecības un servisa kompānijām, kas,darbojās vairāk kā 15 gadus un 2009. gada krīzi pārdzīvojusi nebankrotējot un paliekot finansiāli stabila.
2009 MA-1 Datori tīkla robots Madara tiek papildināts ar Latvijā modernāko datu,apstrādes algoritmu, kas ļauj desmitkāršot piedāvājamo preču skaita pieauguma ātrumu.,Līdz ar to Datori.lv kļūst par straujāk augošo IT preču veikalu.
2009 MA-1 Datori atver jauno interneta veikalu, kurā ir Latvijā modernākā,preču atlases sistēma un būtiski paplašināts produktu klāsts.
2006 MA-1 Datori atsakās no tradicionālā tirdzniecības veida veikalos par galvenajām,prioritātēm izvirzot specializāciju datoru ražošanā un servisā, bet tirdzniecību pārorientē, uz specializētu IT preču katalogu internetā.
2005 MA-1 Datori iegādājas tīkla vārdu Datori.Lv
2004 MA-1 Datori veic izmaiņas grupas struktūrā. Tiek pārdotas MA-1,Datori piederošās kapitāla daļas vairākos reģionu uzņēmumos.
2004 MA-1 grupas uzņēmums Limbažos IB Datori atpērk datoru biznesu,no konkurējošā uzņēmuma kļūstot par lielāko IT uzņēmumu Limbažu,rajonā.
2004 MA-1 Datori saņem ISO 9001:2000 sertifikātu. Sertificētā kvalitātes,vadības sistēma aptver visas galvenās MA-1 Datori darbības jomas,— ražošanu, tirdzniecību un servisu.
2003 MA-1 Datori sāk ražot jaunu datoru sēriju Master, kas iekļauj,gan galda datorus, serverus un portatīvos datorus. Šāda preču zīme ir izvēlēta, jo vārdam,Master ir daudzas nozīmes — meistars, skolotājs, speciālists, oriģināls,,modelis (pēc kura izveidotas kopijas). Visas šīs nozīmes ir apvienotas,ar devīzi — pirmais starp līdzīgiem.
2003 Uzņēmums Balvu Dators, kura visas kapitāla daļas ir MA-1 Datori,īpašumā tiek pārdots Alūksnes firmai GBVJ, tā vietā iegādājoties,GBVJ kapitāla daļas.
2003 SIA MA-1 Datori kļūst par SIA Balvu Dators 100% kapitāla daļu,īpašnieku pēc darījuma, kurā iegādājas 50% šī uzņēmuma daļu no otra,īpašnieka — SIA EET Vidzeme.
2003 MA-1 Datori kļūst par vienu no dibinātājiem Kuldīgas IT firmai,Eltra IT&T un Balvu IT firmai Balvu Dators.
2003 MA-1 Datori no koncerna MicroLink atpērk Latvijas lielāko datoru ražotāju —,a/s MicroLink Datori tā kļūstot par simtprocentīgu tās īpašnieku.
2003 Izstrādāta jauna sērijveida modeļu līnija ar nosaukumu "Matrix".
2002 MA-1 Datori kļūst par līdzīpašniekiem IT uzņēmumos Fox (Ventspils), Netlogs,(Liepāja) un IB Datori (Limbaži).
2002 MA-1 Datori laikraksta Dienas Bizness un Lursoft veiktajā pētījumā,tiek ierindots Latvijā visstraujāk augošo uzņēmumu sarakstā starp, 191 citiem uzņēmumiem.
2002 MA-1 Datori preču katalogu sāk izmantot divi lielākie Latvijas,Interneta portāli — Delfi un Apollo. Izmantojot MA-1 piedāvāto tehnoloģiju,lielākais preču katalogs tiešsaistes režīmā tagad ir pieejams gan,lielāko portālu lietotājiem gan vairāku MA-1 stratēģisko partneru,Interneta lapās.
2000 MA-1 Datori pirmie Latvijā sāk piedāvāt Interneta preču katalogu,,kurā cenas un produktu pieejamības informācija atjaunojas pilnībā,automātiski, kā arī ir pieejama detalizēta informācija par piedāvātajiem,produktiem latviešu valodā.
1999 Izmantojot uzkrāto pieredzi un veiksmīgi prognozējot turpmāko,informāciju tehnoloģijas nozares attīstību Latvijā, uzņēmumā MA-1,Datori uzsākta sērijveida datoru modeļu ražošana.
1998 Tiek izveidots sadarbības partneru tīkls, kas aptver visu Latviju,un ļauj piedāvāt MA-1 Datori produktus visā Latvijā.
1997 Sakarā ar darbības pāreju uz datoru tirdzniecību un apkalpošanu,,kā galveno nodarbošanās veidu, tiek dibināts uzņēmums MA-1 Datori,,kas pārņem MA-1 tradīcijas un saistības. MA-1 Datori uzsāk jauno,datoru modeļu ražošanu.
1996 MA-1 pirmie Latvijā uzsāk lietotu datoru importu un tirdzniecību,,tā uzsākot jaunu novirzienu Latvijas datortehnikas tirgū.
1995 Pētot vietējā tirgus pieprasījumu un attīstības tendences, firmas,darbība tika papildināta ar datortehnikas tirdzniecību un apkalpi.
1992 MA-1 uzsāka savu darbību kā programmatūras izstrādātājs Latvijas,tirgum un kā vieni no pirmajiem piedāvāja tieši plaša patēriņa programmas.,Teksta redaktors "BurtNieks" bija pirmā Latvijā visplašāk pārdotā,datorprogramma. Arī tādas programmas, kā "VeidLapas", "BulDogs",un "Reformators" bija labi pazīstamas Latvijā deviņdesmito gadu,sākumā.